Фондация за достъп до права - ФАР има удоволствието да Ви покани на уебинар на 22 февруари 2021 г. (понеделник) от 16:00ч., на който ще бъдат представени темите:
- „Производство по предоставяне на международна закрила на деца – сравнителен анализ на новата уредба в България и практиките в други европейски държави“; и
- „Жените бежанци и техният достъп до пазара на труда в България“.
Това е вторият по ред уебинар, на който два екипа от млади хора, преминали обучение по проект DEFEND „Подготвяне на ново поколение млади защитници на основните права на бежанци и мигранти“ , ще споделят своя опит от изследването си по темите и работата си по практически правни казуси във Фондация за достъп до права – ФАР. Проект ACF/523 DEFEND е финансиран от Фонд Активни граждани България и има за цел да допринесе за изграждането на едно бъдещо поколение юристи, които имат опит в сферата на бежанското и миграционното право.
Уебинарът ще се проведе на 22 февруари 2021 г. (понеделник) от 16:00ч. онлайн (в Zoom) и ще бъде излъчван на живо. Участието е безплатно, но е необходима предварителна регистрация до 19 февруари 2021г., след което ще получите имейл с линк за достъп до уебинара в Zoom. Проверявайте и вашата спам поща за имейли от нас. За да се регистрирате, изберете датата 22.02.2021г. от календара най-отдолу и следвайте стъпките.
Модератор на уебинара ще бъде адв. Валерия Иларева, ръководител на теоретичното и практическо обучение по бежанско и миграционно право, което ФАР провежда по проекта DEFEND.
Темата за „Производство по предоставяне на международна закрила на деца – сравнителен анализ на новата уредба в България и практиките в други европейски държави“ е разработена и ще бъде представена от следния екип млади участници в обучението:
Стелияна Немцова
Мл. адв. Стелияна Немцова завършва право в Пловдивски университет "Паисий Хилендарски" през 2018г. От 2019г. е вписана като младши адвокат в Адвокатска колегия, гр. Пловдив. Докторант е по "Граждански процес" в Пловдивски университет "Паисий Хилендарски", като през академичната 2020г.-2021г. провежда семинарни занятия по дисциплината на студенти в 5ти курс, редовно обучение. Интересите й са свързани с областта на гражданското право и правата на човека.
Изабела Славчева
Изабела е четвърта година студентка по специалност Право в УНСС. Интересът ѝ към миграционното и бежанското право се заражда още в университета. Харесва ѝ да защитавам правата на човека. В момента е на стаж в стажантската програма на инициативата ,,Академия Антикорупция" на УНСС.
Снежина Кънчева
Тя е завършила международно и европейско право в Хагския университет в Нидерландия, със специализация в Southwestern law school в САЩ. По време на следването си развива интерес към бежанското право. Намира го за най-фундаменталното в сферата на човешките права.
Ето и тяхната статия по темата „Производство по предоставяне на международна закрила на деца – сравнителен анализ на новата уредба в България и практиките в други европейски държави“.
Вторият екип от млади участници в обучението, които ще представят темата „Жените бежанци и техният достъп до пазара на труда в България“, включва:
Десислава Павлова
Тя е студент по „Право“ в СУ „Св. Климент Охридски“. Участва в отбора на Alma mater по Международно наказателно право за състезанието ICC Moot Court Competition за втора поредна година. В момента преподава в часове по Гражданско образование на ученици от 5-ти клас. Проявява интерес в сферите на публичното и наказателното право, както и правата на човека.
Анна Великова
Тя е студент в четвърти курс по специалност Международни отношения в Софийски университет. През 2020 преминава обучение по международно публично право в центъра по МПП CILEO. Към момента е част от кръжока по МПП. Интересува се от международно право и права на човека.
Мария Дянкова
Тя е студент в магистърска програма “Национална и международна сигурност” в Нов Български Университет с бакалавърска степен “Международни отношения” в СУ “Св. Климент Охридски”. Вярва, че развитието на всяко модерно и демократично общество се гради на степента на развитие на правното регулиране на защитата на основните права и свободи и има голяма страст към напредъка на интеграцията на чужденците в България.”
Аслъ Караосман
Тя е млад юрист с интерес към правата на човека. Завършила е Великотърновски университет "Св. св. Кирил и Методий". Правото за нея е инструмент, чрез който да помага и да дава своя принос за развитието на обществото ни.
Запознайте се с тяхната статия по темата: „Жените бежанци и техният достъп до пазара на труда в България“.
В случай на проблем с регистрацията, моля свържете се с нас по имейл на office@farbg.eu.
РЕГИСТРАЦИЯ
- Log in to post comments